chichomaster
Jel Tırnak
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Jel tırnak
Jel tırnak

Son yıllarda protez tırnaklar oldukça revaçta. Hem estetik bir görüntü yaratması hem de kolay kolay bozulmaması kadınların protez tırnak tercih etme sebeplerinden sadece birkaçı. Özellikle tırnaklarınız hassas ve kırılgansa jel tırnak sizin için bir kurtarıcı olabilir.

Jel tırnak nedir?

Protez tırnak uygulamalarından biridir. Sizin tırnağınız üzerine sürülen ve kurudukça sertlerşip tırnak görüntüsü alan bir jel ile uygulanır. Genellikle bir profesyonel tarafından uygulanması tavsiye edilir. Akrilik tırnağa göre daha çok tercih edilen bir protez türüdür. Özellikle el bakımına zaman ayıramayan yoğun kadınlar için bakımlı, çabuk kırılmayan, hemen bozulmayan bir manikür sağlar.

İlk adım olarak tırnaklarınızda daha önceden kalmış olan ojeleri temizlemeniz gerekir. Tırnaklarınızı törpüleyip kısalttıktan sonra kütikül yağını sürüp kütiküllerinizi yavaşça itin. İşlemi tamamladıktan sonra tırnaklarınızı kütikül yağından arındırmak için yıkamanız gerekir. Eğer kütikül yağı tırnğınızda kalırsa uygulamadan yeterli verimi alamayabilirsiniz. Daha sonra kağıt törpü ile tırnaklarınızın üstünü pürüzsüzleştirmeniz jelin soyulmasını ve dökülmesini önler. Tırnağınızın üzerine ince bir primer uyguladıktan sonra sıra UV tırnak jelini uygulamaya gelir. Önce ilk katı bütün tırnağınıza uygulayıp UV kurutma ışığı altında 2 – 3 dakika kadar kurutun. En az 3 kat jel uygulamanız gerekiyor her seferinde Uv ışığında kurutma süresini en az bir dakika arttırmanız tırnaklarınızın sağlam olmasını sağlayacaktır. Son olarak törpü ile tırnaklarınızdaki pürüzleri ve tırnak üzerinde kalan baloncukları düzelttikten sonra tırnaklarınız hazır. UV tırnak Jelini sürerken tırnak kenarlarınızdan bir iki milimetre boşluk bırakarak sürmeye özen gösterin. Jel cildinize bulaştıysa kütikül ittiricinizle temizlmeyi ihmal etmeyin.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın